Výplňový materiál, který nemá chybu | Hlidáček

Comments are Closed Posted on

Polyester je velice využívaným materiálem, který našel své uplatnění také v nábytkářském průmyslu. Z polyesteru se vyrábí takzvané vatelínové rouno, které je využíváno pro výplně sedacích souprav, židlí, křesel, čalouněných postelí a dalších druhů nábytku. Svou oblíbenost si získal především tím, že je kvalitní, levný a při používání nábytku také dostatečně pohodlný.
o Jeho vlastností využívají i krejčovské dílny a najít ho můžete v dětských zavinovačkách, přikrývkách nebo také polštářích.
obývací pokoj s jídelnou
V oděvnictví našlo vatelínové rouno využití jako zateplovací vložka do zimních bund.
· Tento materiál se vyznačuje nejen skvělými termoizolačními vlastnostmi, ale je také vhodný pro alergiky.
· Tato vlastnost je především vítána u součástí oblečení nebo postýlek pro malé děti.
· Zároveň je velmi nenáročný na údržbu.
V metráži si můžete vybrat v různých rozměrech a plošné hmotnosti.

Stálý tvar i po vyprání

Alternativou k vatelínovému rounu mohou být takzvané polyesterové kuličky. Jedná se o PES kuličky (vypadají jako chomáčky peří) z dutého vlákna, které jsou velice vhodné jako výplně do polštářů, opěrek i dětských hraček. Někdy se také tomuto materiálu pro jeho vzdušnost a lehkost říká „umělé peří“.
veselé mimčo

o Ačkoliv se může na první pohled zdát, že se jedná o hmotu, která se snadno slehne nebo sesedne, není tomu tak.
Polyesterové kuličky se naopak vyznačují tvarovou stálostí. Není problém ani s vypráním. Po uschnutí se vše vrátí do původního stavu a hlavně tvaru. Oba tyto výplňové materiály lze bez problémů prát v automatické pračce i při vyšších teplotách a sušit v domácích sušičkách. Což je velmi vítané zejména u polštářů, přikrývek a zavinovaček malých dětí. Kromě všech uvedených pozitivních vlastností jistě každého zákazníka potěší i to, že cena vatelínového rouna i polyesterových kuliček je velice příznivá.