Notebook | Hlidáček

Comments are Closed Posted on

Tenkrát však ještě nevypadal jako dnes, ale přenášet se dal. Ne jako v kufříku nebo tak nějak, měl deset kilo a tvar vhodný spíše do nějaké bedny. Ale nechme minulost minulostí. Podívejme se na současnost.

Dnes se soupeří hlavně ve váze. Výrobci vyrábějí čím dál lehčí a čím dál tenčí aparáty. Dnešní notebooky pod jeden kilogram už nejsou nějakou velkou zvláštností a liší se od ostatních jen právě tou váhou a samozřejmě se prodává za drobátko více peněz. Jen namátkou můžeme vybrat profesionální přístroj TravelMate X514-51. Jeho váha je skutečně pod jeden kilogram a „tlustý“ je patnáct milimetrů.

Další věc pak je výdrž bez baterie a zde již běžně lze zakoupit notebooky s výdrží dvacet čtyři hodiny. Údaj o výdrži může být matoucí, protože hodně záleží na tom, co budeme na přístroji dělat. Je jasné, že pokud se omezíme na psaní textu a můžeme dát na display poloviční jas, může se doba chodu bez elektriky ze zásuvky značně prodloužit. Budeme-li však koukat na 4K video, či pařit hry v super rozlišení, život baterie klesne.

chromebook

V každém případě jsou všechny parametry lhostejné, pokud nám přestane „notes šlapat“. Co pak?

Asi každý ví, nebo tuší, že rozebírat by jej by bylo zcela zbytečné. Po složení zpět by se mohlo snadno stát, že vám zbydou součástky na další dva notebooky. Takže co?

Nezoufejte, neskákejte z okna, byť je v přízemí. Není třeba dělat paniku, ale milý „notes“ pěkně odnést na servis notebooků Plzeň. Tam si s ním jistě poradí.

Samozřejmě nejprve se musí určit závada, totiž specifikovat, zda je v hardwaru či softwaru a pak teprve se pobude pokračovat dále.

notebook

V drtivém počtu případů se v krátké době podaří notebook uvést do původního stavu i s jeho obsahem na disku který tam byl před katastrofou. A rada na závěr. V každém případě zde nechte svůj kontakt, protože se může stát, že bude třeba nějakou dražší součástku a technik bude potřebovat váš souhlas.