Je čas získat si rafičku na svoji stranu | Hlidáček

Comments are Closed Posted on

Ono to asi nebude váhou, ta jen reaguje na to, že během chvíle dokážeme vyplenit lednici a zredukovat obsah špajzu. Pak snadno naskakují kila navíc, kterých se samozřejmě bez nicnedělání nezbavíme. Kdo to zná a ještě navíc ví, co mu hrozí, když se dostaví obezita vysokého stupně, tak s tím logicky začne něco dělat. Samozřejmě ta zrádná chuť, která je spojená s myšlenkami, emocemi nebo touhou po konkrétním jídle ví, jak dostihnout každého. Ono stačí skutečně málo, jen vůně jídla co s člověkem udělá a to nemluvě o tom, když vidíme, jak neskutečně krásně vypadá na tom talíři. Mnohdy nás převálcuje chuť a ne hlad, což je podstatný rozdíl. Ovšem, když se naučíme proti tomu bojovat, mohli bychom ovlivnit i sílu rafičky na váze.

břicho

Kdo z koho

Centrum, které ovlivňuje pocit sytosti, ale i hladu je umístěný v části mozku, které se říká hypotalamus. Máme tu sice dva odlišné spouštěče, což je chuť a hlad. Ti nejednoho svedou na jinou cestu, než po které bychom měli kráčet.

Hlad – to je zkrátka takový regulační systém. Upozorní na nutnost doplnění energetických potřeb pro náš organismus. Zkrátka s hladem jdou ruku v ruce určité fyzické příznaky. Klesá hladiny glukózy v těle, kručí nám v břiše, dochází nám energie, jsme podráždění, zkrátka to nějak nejsme my. Jenomže ve chvíli, kdy máme tento neskutečný pocit hladu, tak se slepě vrháme do jídla, sníme prakticky cokoliv a to nemluvě o velikosti porce. Vůbec bychom neměli dopustit, aby nás takový hlad přepadl. Pomoci nám v tomto může přípravek Sibutramine, na potlačení hladu a vyvolání pocitu sytosti i při malé porci jídla. Pozor není to náhrada za jídlo, ale skutečně pomůže a zamezí zbytečnému přejídání.

obéznost

Chuť – ta je velmi nebezpečná, protože když ji umožníme, aby naše tělo jednalo podle ní, tak to bude průšvih. Málokdy se totiž chutě ztotožní se zdravě sestaveným jídelníčkem. Chuť se dá ovládnout nějakou jinou činností, tudíž i nad ní se dá zvítězit, jen to nebude tak jednoduché.