Jak vybavit malý byt a najít nábytek, který se vám domů vejde? | Hlidáček

Comments are Closed Posted on

Vybíráte nový nábytek do svého interiéru, potřebujete změnu a bojujete s prostorem? Do malých bytů se shání nábytek mnohdy obtížně. Jak si s tím poradit?

Jak vybavit malý byt a najít nábytek, který se vám domů vejde?

Malé byty mají obrovskou nevýhodu, často si neumíme poradit s tím, jak do něj vměstnat všechno potřebné a kamenem úrazu může být především nábytek. Ten je nepostradatelný, najít ale vhodný nábytek, který bude soužit jako úložný prostor, bude perfektně ladit s ostatním vybavením a bude sedět přesně na míru, není úplně jednoduché. S tímto úkolem si ale přesto můžete poradit, stačí vědět, na co je potřeba se zaměřit.

pexels-photo-2079246

Zaměřte to

Zaměřte se na zamření, ano je skutečně důležité vědět, s jakými rozměry můžete pracovat, a podle toho se pak musí odvíjet další hledání ideálního nábytku. V malých bytech je vždy problém, zejména pokud jsou v domácnosti také děti. Potřebujeme pak ještě více úložného prostoru a často se stane, že běžný nábytek z obchodu je nevyhovující. Pokud vybíráte nábytek z běžné nabídky obchodů, budete limitování právě danými rozměry. Pak se často stane, že o nábytek doma zakopáváme a nesedí nám. To se dá ale snadno vyřešit. Nábytek si totiž můžete nechat zhotovit i na míru.

Dnes se běžně vyrábějí skříně na míru, celé kuchyňské linky, ale i postele nebo dětské pokojíky. Díky nábytku, který si necháte zhotovit podle svých představ, ale můžete problém s prostorem vyřešit hravě. Především vestavěný nábytek pak šetří až desítky centimetrů, přesto nabízí poměrně hodně volného úložného prostoru. Nemusíte se pak omezovat na dané rozměry, které najdete u nábytku v obchodech, nábytek bude mít rozměry přesně takové, jaké potřebujete.

pexels-photo-5997967

Problém vyřešen

Takto se dá velmi jednoduše vyřešit problém s malým prostorem, přesně vám na míru může být vyroben nábytek, o jakém jste vždycky snili. Můžete totiž mluvit i do toho, jak bude nábytek vypadat, zvolíte si svůj design a vyberete vhodný materiál. Navíc nábytek, který se takto zhotovuje, je mnohem kvalitnější než ten, který pochází ze sériové výroby. Využít pak můžete skutečně každý volný prostor, nezapomínejte ani na ten, který je na stěnách a u stropu.

I v malém bytě je dostatek prostoru, stačí ho najít.