Dárek k třicátým narozeninám | Hlidáček

Comments are Closed Posted on

Pozvánka k oslavě třicátých narozenin vaší dlouholeté kamarádky přišla poštou čtrnáct dnů před termínem jejího konání. Pozvání vás potěší, ale rovněž přinese starost, čím kamarádku obdarovat. Znáte se už od školky a prošly jste společně střední i vysokou školu. Potom se vaše cesty rozešly.

Obědvě jste se vdaly. A během dvou let se vám oběma narodily holčičky a rok na to se kamarádce narodil ještě chlapeček.. Posledních pět let bydlí s rodinou na opačném konci města a tak se už tak často nevídáte.

Po delší úvaze se rozhodnete, že kamarádce darujete narozeninový zážitek. Dva večery strávíte u obrazovky počítače a pečlivě procházíte vhodné možnosti dárku. Nabídkové servery nabízejí širokou škálu. Nakonec vám zůstanou tři nabídky, které by se mohly kamarádce líbit. Celodenní pasení ovcí na podhorské stráni, let horkovzdušným balonem pro dvě osoby, nebo celodenní kurz točení hlíny na keramickém kruhu.

Vaší dlouholeté kamarádky


Nakonec se rozhodnete pro třetí variantu. Pro časově vytíženou kamarádku to bude nejvhodnější dárek. Keramická dílna, která kurz zajišťuje, je v centru města. A čas stráveny vytáčením hrníčků z hlíny, bude tím potřebným a vítáným relaxačním časem. Nabízená doba v keramické dílně je rozdělena na dvě části. Nejdříve teoretické seznámení se všemi pomocníky při výrobě keramiky a druhá je už praktická.

Točení hlíny na keramickém kruhu. A to opravdu vyžaduje soustředění. Nejtěžší je centrování hlíny. Aby hlína dobře držela na podložce kruhu a dala se vytáhnout do potřebné výšky a šířky. Ruce se musí během celého procesu vlhčit, aby se hlína neroztrhla.Po zhotovení hlíněného hrníčku jej stačí nechat v dílně vysušit, po týdnu vypálit v keramické peci a nakonec dozdobit glazurou. A radost při pití kávy, z vlastnoručně vytočeného hrníčku, bude určitě veliká.